Bal İle Cildinize Sağlayacağınız Nemlendirici Etki

organik bal

Organik bal ile hazırlayacağınız maskeler cildinize canlılık ve parlaklık kazandıracak niteliktedir. Organik balın sahip olduğu mucizevi etkiler, vücudunuzun ve cildinizin yararlanması için oldukça önemlidir.  Organik bal maskesi, solgun ve yorgun olan ciltlere iyileştirici etki yaratacak, derinlemesine temizleyip aynı zamanda canlılık kazandıracaktır. Birçok uzman bu maskeleri önermektedir ve düzenli kullanımlarda istenilen etkiler gerçekten görülmektedir. Örneğin evde kolayca hazırlayabileceğiniz canlı ve taze bir cilt kazanmak için bir maske tarifi verelim.

Doğada bulunan çalışkan arıların doğadaki binlerce çiçekten ve çiçek özlerinden toplayıp elde edip ürettikleri mucizevi, besleyici ve aynı zamanda canlandırıcı bir besin olan organik bal, sadece yiyerek tüketilmemektedir. Kozmetik alanında da organik balın sahip olduğu etkileyici özelliklerden yararlanılmaktadır. Organik bal, doğal hali ile bitki çaylarında tatlandırıcı olarak veya öksürük kesici bir ilaç alternatifi olarak da tüketilmektedir. Vereceğimiz maske tarifi ile de soluk renkli ve yağ oluşumuna yatkın cildiniz için ideal bir etki gösterecektir. Bu maske cildinizin derinlemesine temizlenmesinde de etkilidir.

Yarım tatlı kaşığı organik bal, tatlı kaşığı nemlendirici kreminizi karıştırın. Temiz olan cildinize bu kıvamlı karışımı uygulayın ve 15 dakika cildinizde bekletin. Daha sonra cildinizi iyice durulayın. Bu tarifi haftada bir kez uygulamanız sizin için yeterli olaraktır. Maskeyi uyguladıktan sonra nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın. Diğer bir husus ise maskelerinizde mutlaka hakiki bal kullanmanızdır. Çünkü diğer sahte ballar size yarardan çok zarar doğuracaktır ve bu yüzden tercihiniz organik ballardan yana olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir